Warto wiedzieć

Warto wiedzieć!!!
Chcesz by Twoje paznokcie były piękne do następnej stylizacji ? Musisz poznać kilka obowiązujących zasad...

ZASADY DBANIA O PRZEDŁUŻONE PAZNOKCIE:
1. Przede wszystkim należy zakładać gumowe rękawiczki przy wykonywaniu wszelkich prac domowych. Detergenty znajdujące się w środkach czyszczących oraz ciągłe moczenie dłoni, źle wpływają na masę .
2. Należy uważać przy wykonywaniu codziennych czynności. Typowym, bardzo częstym przypadkiem oderwania się paznokci (tipsów) jest przytrzaśnięcie ich drzwiami od samochodu lub silne pociągnięcie nimi za klamkę. Nie używaj swoich paznokci jako otwieracza do puszek, co również powoduje osłabienie konstrukcji .
3. Nie majsterkuj przy paznokciach. Oprócz ich delikatnego przypiłowania wolnego brzegu, nie wolno ruszać struktury paznokcia, gdyż może spowodować uszkodzenie.
4. Uszkodzenie paznokcia, naderwanie lub złamanie należy zgłaszać bezpośrednio do stylistki paznokci.
5. Używaj bezacetonowch zmywaczy. Aceton rozpuszcza akryl oraz tips.
6. Stosuj olejki i kremy pielęgnacyjne, dzięki czemu skóra wokół paznokci będzie delikatna i zdrowa.
7. Chcesz usunąć paznokcie zgłoś się do stylistki paznokci ! Usuwanie ich domowymi sposobami może doprowadzić do uszkodzenia naturalnej płytki.
8. Tipsa który odpadł nie przyklejaj na klej typu ''super glue'', bo możesz zainfekować paznokcia! Naprawa jednego paznokcia u stylistki to koszt rzędu kilku złotych.
9. Co 3-4 tygodnie należy paznokcie dopełniać (czas ten jest uzależniony od indywidualnego wzrostu paznokci).
10. Masz pytania? Nie szukaj w niesprawdzonych źródłach,bo nie zawsze zawarte w nich informacje są profesjonalne. Zapytaj swoją stylistkę!

Tipsy - czyli płytki wykonane ze sztucznego tworzywa (plastiku), są bardzo precyzyjnie przyklejone na stałe do wolnego brzegu paznokci.Stylizacja paznokci - umiejętność "formowania" paznokci za pomocą masy żelowej lub akrylowej bądź metody łączonej - Combo. Stylizacja paznokci może być przeprowadzana na tipsie bądź za pomocą szablonu.Korekta (uzupełnienie) - to jedynie dolanie wcześniej użytego żelu na widoczny już odrost, bez zmiany wzorku.Uzupełnienie wykonuje się średnio co dwa tygodnie.

Odnowa - spiłowanie 90% masy ze zmianą wzorku. Spiłowuję się prawie całą masę pozostawiając tylko cienki szkielet i wykonuje się stylizacje od nowa. Odnowę wykonuję się co 3 - 5 tygodni.

Płytka paznokcia - jest to twarda blaszka , którą potocznie nazywamy paznokciem. Jest zrogowaciałą (martwą) częścią paznokcia. Jedna jej część leży na łożysku a druga stanowi wolny brzeg paznokcia i wystaje poza opuszek.Manicure
Zabieg kosmetyczny , któremu poddawane są paznokcie u rąk. Manicure stosują kobiety i mężczyźni, którzy pragną mieć ładniejsze , zadbane paznokcie. Zabieg polega nie tylko na malowaniu , ale też na wyrownywaniu (wycinaniu) skórek i pielęgnowaniu płytki paznokci.
Wyróżniamy:
- manicure biologiczny (bezcążkowy)
-manicure cążkowy
-manicure SPA (podstawowy zabieg manicure wzbogacony o aromatyczną kąpiel dłoni z dodatkiem kulek musujących , peelingiem oraz zakończony masażem dłoni).


Manicure hybrydowy - usługa przeznaczona dla osób które nie są zdecydowane na tradycyjną stylizację żelową czy akrylową. Zabieg ten jest wykonywany za pomocą specjalnych żelolakierów , które nie odpryskują nie ścierają się (jak tradycyjny lakier) i mają trwałość do 21 dni. A usuwa się je w ciągu kilkunastu minut.  Paznokcie pomalowane hybrydami nie są obciążone , są cieniutkie jakby były pomalowane lakierem. 


Pedicure
To zabieg kosmetyczny któremu poddawane są paznokcie i stóp.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 -  do zabiegu stosuje się sprawdzone , hypoalergiczne kosmetyki sprawdzonych renomowanych firm. Rzęsy są jedwabne i delikatne. Nie obciążają oka. Sprawiają wrażenie cienkich i delikatnych. Po takim zabiegu nie ma potrzeby tuszowania rzęs. Wystarczy je tylko przeczesać specjalną szczoteczką którą otrzymasz  po zabiegu. 
Zabieg trwa około 3 godzin. Trwałość takich rzęs to 6 - 8 tygodni. Jednak dla utrzymywania pięknego efekty rzęsy należy uzupełniać co 3-4 tygodni.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą Blink & Express
To szybka i efektowna stylizacja rzęs za pomocą przyklejania do naturalnych rzęs 3 rzędów odpowiednio dopasowanych sztucznych rzęs. tą metodą uzyskuję się piękne długie i gęste rzęsy w zaledwie godzinę . Stylizacja utrzymuję się do 14 dni. Świetne rozwiązanie na okolicznościowe wyjścia.

Zagęszczanie rzęs metodą kępki
To szybka i efektowna metoda zagęszczania i przedłużania rzęs przy pomocy naturalnie wyglądających kępek. Pożądany efekt można uzyskać w ciągu 30 minut. 
Świetna propozycja np. do makijażu ślubnego